Eşini öldürüp paylaşım yapan kocanın savunması: Korkutmak istedim

Genel Nis 07, 2023 Yorum Yok
DHA

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Ayşe Korur, uzun müddettir şiddetli geçimsizlik yaşadığı 2 çocuğunun babası 17 yıllık eşi Gencay Korur’u bir yıl evvel terk edip, Ezine ilçesindeki baba konutuna dönerek, boşanma davası açtı.

Düğünlerde çalgıcılık yapan Gencay Korur, geçen 9 Ağustos’ta saat 20.00 sıralarında, boşanma davaları süren eşiyle konuşmak için kayınpederinin konutuna gitti.

Öldürüp paylaşım yaptı: Gururlu hissediyor

Gencay Korur, burada yanında getirdiği av tüfeğiyle eşini öldürüp, kaçtı.

Sosyal medya hesabından ‘gülen yüz’ tabiri ve ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yapan Korur, polis tarafından İzmir’in Dikili ilçesinde yakalandı.

İfadesinde, “Olay günü eşimin yaşadığı ailesinin meskenine gittiğimde eşimi dışarıda telefon ile konuşurken gördüm. Cilveli formda konuştuğunu duyunca sonlanarak av tüfeğini sakladığım yerden aldım. Eşimi takip ederek meskenin içerisine girip kendisine ateş ettim” diyen Korur, tutuklandı.

Davanın birinci duruşması yapıldı

Korur hakkında ‘eşi taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle Çanakkale 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Davanın birinci duruşması bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Gencay Korur, şahit ve sanık yakınları katıldı. Çanakkale Barosu Bayan Hakları Komitesi üyeleri ve kimi bayan dernekleri de salonda iştirakçi olarak hazır bulundu.

“Öldürmek niyetim yoktu”

Duruşmadaki savunmasında kabahatini kabul eden Gencay Korur, cinayetten evvel eşi Ayşe Korur’un kendisini birçok kere aldattığını ileri sürüp, cinayet gününü anlattı. Korur sözünde, “2 kız çocuğumuz var. Ayşe Korur ile birbirimizi severek, evlendik. Evet, eşimi öldürdüm, kabul ediyorum. İnternetten 1700 TL’ye tüfek aldım. Daha evvelce Ezine’ye gelirken daima olarak tüfeği kayınvalidemin bahçesindeki hurda araca saklıyordum. Bu kez konuta geldiğimde tüfeği yeniden hurda araca koyacakken eşimin dışarıda tek başına sandalyede otururken gördüm.

Eşim telefonla konuşuyordu. Tüfeği yanıma alıp, otların içerisinde gizlenerek eşimin telefon konuşmasını dinlemeye başladım. Eşim telefonla öteki adamlarla konuşuyordu. Otlardan çıkan ses nedeniyle eşim beni fark edince korktu. ‘Korkma’ dedim. Bunun üzerine bana, ‘Adamlarla konuşuyorum bunları biliyorsun niçin geliyorsun’ diye karşılık verdi.

Ona kızımı diğerlerine satacağının yanlışsız olup olmadığını sordum. Meskene giderken ardını dönüp bana küfrettikten sonra içeri girdi. Kendimi tutamayıp, konutun içine pencereden ateş ettim. Öldürmek üzere bir niyetim yoktu, yalnızca korkutmak istedim. Bir amaç gözetmedim. Daha sonra meskenin içine baktığımda eşimin alnından kan geldiğini gördüm” dedi.

“Kızımın özel bölgelerine azap yapıyordu”

Mahkemede şahit olarak dinlenen Ayşe Korur’un babası Cahit Hamal, sanık Korur hakkında uzaklaştırma kararı olmasına karşın 3 sefer konutuna geldiğini belirtip, “Hüngür hüngür ağladı. Kızımla barışmak istediğini söyledi. Ben de verdim kızımı. Kızımın göğsünü, yanaklarını sigarayla yakmış. Kızımı işe götürüp, insan içinde dövüyordu. Kızımın özel bölgelerine azap yapıyordu.

Kızım bizimle tek göz odada yaşıyordu. Sanığın savları yanlışsız olsa kızım neden bizimle yaşasın. Sanık, esrar kullanıyor, satıyor. Kızım çalışıyordu, aldığı parayı ona veriyordu. Kendisi internetten balon alıp, satıyordu. Kızımın aldığı beyaz eşyaları kaçırdı. Kızım hastalıktan bayılıyordu. Kış aylarında kızımı annesiyle soğuk suyla yıkayıp, tecavüz etmiştir” dedi.

“Çocuğum kucağımda öldü”

Mahkemede şahit olarak dinlenen Ayşe Korur’un annesi Birsel Hamal da “Çocuğum konutumda, kucağımda öldü. Kanlar içindeydi. Sanığın kızımla ilgili argümanlarını katiyen kabul etmiyorum. Çocuğuma iftira atmaktadır. Davacı ve şikayetçiyim” diye konuştu.

Avukat müebbet mahpus istedi

Tanıkların dinlenmesinin akabinde şikayetçi Hamal çiftinin avukatı Ahmet Erzi, tutuklu sanık Gencay Korur’un en üst huduttan ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası alması talep etti.

Mahkeme heyeti, tarafların dinlenmesinin akabinde Korur’un tutukluluk halinin devamına karar verip, belgedeki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

“Sanığın tutukluluk hali devam etmektedir”

Duruşma sonunda açıklama yapan Hamal çiftinin avukatı Ahmet Erzi, “Bugün boşanmak üzere olduğu eşi tarafından vahşice katledilen Ayşe Korur cinayetinin birinci duruşmasına katıldık. Sanık her ne kadar birtakım temelsiz ithamlarda bulunmuşsa da namus cinayeti ismi altında, cürümden kurtulmaya yönelik birtakım indirimler almaya yönelik beyanlarda bulunsa da tüm bu konular çürütülmüştür.

Sanığın tutukluluk hali devam etmektedir. Sanığın en üst sondan ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası alması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah adalet yerini bulacaktır. Ayşe Korur’un kederli ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir