Erzurum’da kuyumcuya duvarı delip girdiler: 23 kilo altın çaldılar

Genel Nis 27, 2023 Yorum Yok
DHA

Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Tarihi Taşmağazalar semtinde kuyumculuk yapan Gürbüz Payveren, dün sabah dükkanına gidip, elektrikli kepengi açmayınca usta çağırdı.

Usta kepengi açtı, fakat elektrik olmadığını fark etti.

Dükkana giren Payveren, elektriğin içeriden kesilip, iş yerinin soyulduğunu anlayınca polise haber verdi.

23 kilo altın çalındı

İncelemede; dükkan duvarının delindiği, 23 kilo altının çalındığı ve güvenlik kamerasına ilişkin kayıt aygıtının da götürüldüğü belirlendi.

Polis, kuşkulu ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

“Matkap ve kesici alet kullanmışlar”

30 yıldır Taşmağazalar’da esnaflık yaptığını belirten Gürbüz Payveren yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

Dükkanın kepengini açmaya çalıştım, açılmadı. Kepenk ustasını çağırdım. Elektriğin olmadığını söyledi. Bayram tatilini fırsat bilmişler. Elektriklerimizi kesmişler, katıca de kameralarımız, alarm sistemimiz devre dışı kalmış. Buraya yan taraftaki komşunun dükkanının gerisinden duvarı delerek gelmiş, girmişler. Matkap ve kesici alet kullanmışlar. Kamera kayıt aygıtını almış, başka kameraları kırmış, her şeyimi almış gitmişler. Yaklaşık 23 kilo civarında altınımızı çaldılar. Öncelikle çarşımızın trafiğe açılmasını istiyoruz. Çarşımıza bizim yaptırdığımız karakol var. Karakol yaptırdık, emniyete armağan ettik. Emniyet de tuttu, karakolu kapattı. Biz de bunun kasvetini yaşıyoruz. Benden evvel komşumu silahla vurdular. Daha evvel tekrar diğer bir komşumu soydular. Çarşımızda MOBESE kamerası yok. MOBESE koyulmuş olsaydı; hiç olmazsa bize bunu yapan beşerler yakalanırdı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir