Ersan Şen’in muhalefet kızgınlığı: Ülkenin seçimini çalmışlar, haydi ispat et

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok

14 Mayıs seçimleri geride kaldı lakin muhalefet kısmı aldığı yenilgiyi geride bırakamadı.

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, hezimet sonrası seçimden çekilmeyeceğini göstererek bu sefer da milliyetçilerden oy almaya çalışıyor.

Seçim günü ise “Öndeyiz” açıklamalarıyla kendi seçmenini de büyük bir yanılgıya düşürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu ve seçim geçmesine karşın bir türlü istenileni veremeyen Millet İttifakı’na bir tenkit de Ersan Şen’den geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanlış aday olduğunu söyleyen Şen, tenkitlerini bu kere Millet İtifakı’nda bulunan önderler için yaptı.

Kılıçdaroğlu ve HDP bağını eleştirdi

İlker Koç’un sunduğu, Araştırmacı-Yazar Sevda Türküsev’in stüdyo konuğu olduğu Ensonhaber ‘Gündem Özel’ yayınına bağlanan Prof. Dr. Ersan Şen CHP’nin HDP’den dayanak almasını eleştirmiş ve seçimlerdeki oy farkını bu duruma bağlayarak şu sözleri kullanmıştı:

“Görünen köy kılavuz istemez. Baktığınız vakit bu seçimdeki tüm sürece, birincisi aday yanılgısıyla, ikincisiyle HDP ile yakın durdun, algı o denli oluştu, bu algıyı kıramadın. Vatandaş da dedi ki, ‘Aç kalırım vatansız kalmam.’ Bu hususlarda kâfi aktifliği elde edemedin.”

Eleştirileri devam ediyor

Bu kez Sözcü TV’ye konuşan Ersan Şen;

Aralarında bir ittifak yok ne ittifakı? Birisi almış vekillerle tanıtım yapıyor. Birisi küsmüş gitmiş ne yaptığı aşikâr değil.”

Suçladınız YSK’yı. Ulan burası Muz Cumhuriyeti mi? Efendim ülkenin seçimini çalmışlar. Haydi ispat et.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir