Enkazdan çıkarılan futbolcu şampiyonluk golünü attı

Spor Haberleri Nis 24, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde enkazdan çıkarılan Burçak Özkanca, 1 ay evvel transfer olduğu Mardin 1969’un şampiyonluk golünü attı.

Yaklaşık 5 saat sonra enkazdan çıkarılan stoper Özkanca, zelzelede 5 kadro arkadaşını kaybetti.

Bir mühlet dinlendikten sonra geçen ay tıpkı ligde 1. Küme’de uğraş eden Mardin 1969’a transfer olan Özkanca, birkaç antrenmandan sonra kadroyla maçlara çıkmaya başladı.

Ligin 24. haftasında deplasmanda Yeşil Vartospor maçında alana çıkan Özkanca, attığı golle ekibinin şampiyon olmasını sağladı.

Özkanca: “Orada arkadaşlarımızla öykümüz yarım kaldı”

Burçak Özkanca, AA muhabirine, kendisiyle birlikte 15 arkadaşının Kahramanmaraş’ta belediye tesislerinde kaldığını ve zelzeleden evvel oynadıkları maçı kazandıklarını söyledi.

Depreme tesisin 4. katında yakalandığını lisana getiren Özkanca, enkaz altından vatandaşların kendisini kurtardığını belirtti.

Beş arkadaşının zelzele felaketinde vefat ettiğini anlatan Özkanca, çok acı yaşadıklarını vurgularken, şunları söyledi:

“Attığı golle galibiyetin mimarı oldu”

Mardin 1969 Teknik Yöneticisi Cevdet Uzunköprü ise Burçak Özkanca’nın yeterli bir futbolcu olduğunu anlatarak, “Enkaz altında kalmış, psikolojisi bozulmuştu. Sarsıntıda arkadaşlarını kaybetmesi kolay değil. Mardin’e gelen Burçak bir mühlet sonra toparlanmaya başladı. Son maçta attığı golle galibiyetin mimarı oldu.” tabirlerini kullandı.

Futbolcu Celal Geyik ise şampiyonluk maçında golü Burçak Özkanca’nın atmasına grup olarak çok sevindiklerini lisana getirerek, “Buraya geldiği vakit onunla ekibi ve vefat eden arkadaşları hakkında çok konuştuk. Gruba hoş ahenk sağladı. Attığı golle şampiyonluk yaşaması bizleri de çok sevindirdi.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir