Elon Musk’tan, Twitter CEO’luğunu bırakma kararı

Gündem May 13, 2023 Yorum Yok
AA

Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, geçtiğimiz yıl uzun uğraşların akabinde Twitter’ı satın alarak CEO olarak vazifesine başlamıştı.

Twitter için yeni CEO işe aldı

Musk Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, yeni bir CEO’nun altı hafta içerisinde işe başlayacağını belirtti.

Musk Twitter hesabından, “Twitter için yeni bir CEO işe aldığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde başlayacak.” tabirini kullandı.

Yeni vazifesini de açıkladı

Yeni CEO’nun akabinde şirketteki misyonunun ne olacağına da değinen Musk, kendi rolünün İdare Konseyi Lideri ve Teknolojiden Sorumlu Lider (CTO) olacağını, eser, yazılım ve hizmetleri denetleyeceğini belirtti.

Musk’ın paylaşımından yeni CEO’nun bayan olacağı anlaşılırken, isim verilmedi.

İşi üstlenecek kadar “aptal” birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğini söylemişti

Elon Musk, geçen yıl aralıkta, Twitter’daki CEO’luk misyonundan istifa edip etmeme konusunda bir anket başlatmış ve çıkan sonucu kabul edeceğini bildirmişti.

Musk’ın anketinde 17 milyon 500 binden fazla kişi oy kullanmıştı. Anket sonuçlarına nazaran, iştirakçilerin yüzde 57,5’i Musk’ın ayrılması, 42,5’i ise devam etmesi tarafında tercihini ortaya koymuştu.

Musk, şirketin yöneticiliğini üstlenecek kadar “aptal” birini bulur bulmaz Twitter CEO’luğu misyonundan istifa edeceğini, sonrasında yalnızca yazılım ve sunucu gruplarını yöneteceğini belirtmişti.

Bazı Tesla hissedarları, Twitter’ın Musk için dikkat dağıtıcı bir öge haline geldiğine inanıyor ve Tesla’daki misyonlarına odaklanamadığından kaygı duyuyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir