Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’tan seçim açıklamaları yaparken yüzleri düştü

Gündem May 16, 2023 Yorum Yok

Türkiye, tarihin en değerli seçimlerinin sonuçlarına odaklandı.

Heyecan devam ederken, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, ABB Lideri Mansur Yavaş kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

“AA yöneticileri bizim için yok hükmündedir”

İmamoğlu yaptığı açıklamalarda Anadolu Ajansı’nın birinci sonuçlarını eleştirerek şu tabirleri kullandı:

Yine bir AA olayı gündemde. Halbuki AA 2019 31 Mart seçimleri prestijiyle bitkisel hayata girmiştir. 
Devlet kurumu olmasına karşın onlarla ilgili hiçbir beklentimiz yoktur. AA’ya inancımızın asla olmadığı ortadadır. 
2015 seçimlerinde tekrar AA ne hikmetse tekrar yüzde 65 ile Erdoğan’ı önde başlattı ve o seçim yüzde 40 ile bitti. Yüzde 25 ile bir algı yönetiyor AA. 
2018’de yüzde 67’lerle başlıyor, yüzde 52’lerle bitiriyor. 15 puana yakın sonuçlanıyor.
2019’da gücü yetmiyor, yüksekten başlıyor lakin 2 saat sonra ekranlarını AA kapattı. Bu oranlara bakınca rahatlıkla söyleyebiliriz, 13. cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu bugün Cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir. 
Veriler üzerinden baktığımızda yüzde 57 ile başlayan AA’nın ortlama 15-20 puan geride bitirdiği gecelere bakarsak bu akşamı siz ortaya koyun. 
Bu bakımdan şunu söz edeyim, çok aşağılarda bir orana sahiptir Sayın Erdoğan. Bizim kendi bilgilerimiz de var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüksek çıktığı sandıklara tertipli itirazlar yapılıyor, AA bunları sandıklara dahil etmiyor. Bu da yanılgıyı büyütüyor.  Biz buradayız. 13. cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu burada. Başkanlar birazdan burada olacak ve bu akşamı buradan takip edeceğiz, sizleri bilgilendireceğiz. 
Sandık başlarındaki kahramanlarımız, vazife alan herkes işlerine baksınlar biz onlara güveniyoruz. Devletimiz, milletimiz ismine vatandaşlarımıza ilişkin olan oylara zeval getirmeyeceklerine inanıyorum. Vazifemizin başındayız. Şu anki sonuçlar sizi keyifli edecek düzeydedir.

“Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öndedir”

Biz öndeyiz diyen Mansur Yavaş ise açıklamalarına şöyle devam etti:

Kendi işlerine gelen sandıkların akışını yapıp bütün milletimizi yanıltıyor. Mahçup da olmuyorlar. Hiçbir güvenilirliği yoktur. AA fonksiyonunu yerine getirmiyor. Bizim elimizdeki datalara nazaran yüzde 23,87’ye varan sonuçlara nazaran sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öndedir. AA’nın durumuna düşmek istemiyoruz. Ekrem Liderimin da söylediği üzere bizi izleyen herkesin moralleri yüksek olsun.

İki önderin açıklamaları yaptığı sırada gerginlikleri kameralara yansıdı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir