Devlet Bahçeli seçim sonuçlarını yorumladı

Gündem May 17, 2023 Yorum Yok

14 Mayıs seçimleri, Yüksek Seçim Şurası (YSK) Lideri Ahmet Yener’in açıklamasıyla bitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerde 13. Cumhurbaşkanı olmak için yarışacak.

Seçim sonuçlarını pahalandıran MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin büyük bir muvaffakiyete ulaştığını vurguladı.

“Aziz milletimiz irade hürriyetine sahip çıktı”

“Türk milleti tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir”

Bahçeli, şu sözleri kullandı:

14 Mayıs 2023 tarihinde yurt içi ve yurt dışı seçim etraflarında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Devir Milletvekilliği Genel Seçimleri Türk siyaset ve demokrasi hayatımız açısından tarihi bir nitelik taşımaktadır.

Bu kapsamda Türk milleti bütün dünyaya demokrasi dersi vermiş, haksız savları, hayasız imaları ve temelsiz ithamları boşluğa düşürmüştür. Aziz milletimiz irade hürriyetine sahip çıkmıştır. Seçimler şeffaf, dürüst ve hukuk unsurları çerçevesinde yapılmıştır. Türkiye’nin ileri ve yüksek demokrasi standardına ulaştığı taraflı tarafsız herkesin üzerinde ittifak sağladığı bir gerçek olarak besbellilik kazanmıştır.

Seçimlere iştirak takdir edilecek seviyede gerçekleşmiştir. Türk milleti iradesini ve yeni yüzyıl hasretlerini sandığa yansıtmıştır. Bütün siyasi parti ve ittifakların tecelli eden millet iradesine hürmet duyması kaçınılmaz bir zorunluluktur.

Elbette aziz milletimiz tartışılmaz kararını vermiştir. Seçim sonuçları üzerinde şaibe uyandırmaya, heyecanları kabartmaya, siyasi düzensizlik çıkarmaya niyetlenenlerin hevesleri kursaklarında kalmıştır. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri tüm seçim etraflarında birkaç müessif hadise dışında huzur ve emniyet içinde gerçekleşmiştir. Bu kapsamda süreksiz olmayan sonuçlar ortaya çıkmıştır.

“Bütün oyunlar egemenliğin sahibi aziz milletimiz tarafından bozulmuştur”

Yüksek Seçim Heyeti Başkanı’nın açıklamalarına binaen Cumhurbaşkanlığı Seçiminde aranılan çoğunluk gerçekleşmediğinden ötürü ikinci tıbbın 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi bu karara riayet etmenin yanı sıra elbet hürmetkârdır. Sandık sonuçlarına bağlılığımız, demokrasi namusuna sadakatimiz tartışmasızdır. Türk milleti 28 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Seçiminde istikrara, istiklale ve istikbale dayanak verecektir. Beklentimiz ve inancımız budur. TBMM’de Cumhur İttifakı’nın çoğunluğu dikkate alındığında Türkiye’mizin siyasi uyuşmazlık ve kriz girdabına düşmemesi için 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın buna müzahir seçilmesi de hayat memat bahsidir.

Kaldı ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tabiatı bunu gerektirmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye genelinde çok önemli bir muvaffakiyete ulaşmış; hain, haif ve hasmane kuşatma yarılmıştır. Aleyhimize kurgulanan algı operasyonları bozguna uğratılmıştır. Bütün oyunlar egemenliğin sahibi aziz milletimiz tarafından bozulmuştur. Cumhur İttifakı TBMM’de milletvekili sayısı ve siyasal dayanak itibariyle üstünlüğünü tescillemiştir.

“14 Mayıs’ta Türkiye kazanmıştır”

14 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye kazanmıştır. 14 Mayıs 2023 tarihinde eser ve hizmet siyaseti kazanmıştır. Devlet ve Milletiyle Daima Birlikte ve Her Şeyden Evvel Türkiye iradesi milletimizin onayını almıştır. Unutulmamalıdır ki Türk milliyetçiliğinin, ulusal kucaklaşma ve kardeşlik hissiyatının adresi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Hiç kimse konjoktürel oyların akışını yanlışa yormamalı, kendisine güç vehmetme yanılgısına kapılmamalıdır. Türk milleti, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne güçlü ve göz alıcı bir dayanak vermiştir. Ayrıyeten ulusal birlik ve dayanışma ruhunu daha da pekiştirmiştir.

“Nihayetinde demokrasi muhaliflerinin maskesi düşmüştür”

Türkiye’yi gayesine alan alçak senaryolar, karanlık kampanyalar, kirli ve kindar propagandalar buruşturulup atılmakla birlikte sonuçsuz kalmıştır. 14 Mayıs seçimlerinde kamuoyu araştırma şirketleri mahvı perişan olmakla kalmamış, ne kadar inançsız, ne kadar prestijsiz oldukları bir defa daha tezahür edip netleşmiştir. Sipariş anketlerle Milliyetçi Hareket Partisi’nin neredeyse tabana çakıldığını, baraj altında kaldığını, siyasi erime yaşadığını sav eden ve bu sahtekarlığı ahlaksızca servis ederek melanet bir projeye hizmetkarlıklarını ispatlayan kamuoyu araştırma şirketleri iflas bayrağını çekmişlerdir. Müteakiben global medyanın beyhude çırpınışları akamete uğramıştır. Kullanılan oyların sayım süreci devam ederken öndeyiz, kazanıyoruz bildirileri verenlerin acizlikleri ve gayeli açıklamaları hiç kimsenin gözünden de kaçmamıştır. Nihayetinde demokrasi muhaliflerinin maskesi düşmüştür.

Mağlubiyetin neden olduğu telaşla ulusal iradeye hazımsız ve hürmetsiz hal sergileyenlerin hüviyeti muhakkaktır. Bu zillete düşenlerin milletimizin seçimine karşı gösterdikleri iflah olmaz zıtlık hastalık ve hasımlık seviyesine çıkmıştır. Her türlü palavra ve spekülasyona tevessül edenler tıpkı halde demokrasinin karşı cephesi haline gelmişlerdir. Bunların bölücü terör örgütüyle emel, hareket ve amaç birlikteliği de çok şükür çuvallamıştır. Bunun yanında emperyalizmin dayatma, tazyik ve telkinleri ulusal iradeye sökmemiştir.

“Dünya’da 2023 yılının en önemli seçimi Türkiye’de yapıldı”

Dünya’da 2023 yılının en önemli seçimi Türkiye’de yapılmış, Türk milleti kurulan tuzakları, atılan iftiraları, yapılan suçlamaları, kriz ve kaos müelliflerini çiğneyip geleceği kucaklama iradesini göstermiştir. Türk milleti mukadderatına ve varlığına sahip çıkmıştır. Türk milleti birliğine, dirliğine ve bin yıllık kardeşlik hukukuna gölge düşürmemiştir. Türk ve Türkiye Yüzyılının kapısı gerisine kadar aralanmıştır. 14 Mayıs demokrasi zaferiyle Cumhuriyet’in yeni yüzyılı garantiye kavuşturulmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümü cumhurun müstesna başarısıyla taçlanacaktır. Niyazımız ve temennimiz odur ki, 28 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Türkiye’mizin gelecek beş yılı emin ve ulusal bir duruşa emanet edilecektir. Bundan sonra Türkiye’yi daha da büyütme ve kalkındırma uğraşımız kararlılıkla sürecektir. Önder Ülke Türkiye gayemiz kesinlikle hayata geçecektir. Hiçbir vatandaşımız dışlanmayacak, mağdur ve mahzun edilmeyecektir. Daima birlikte Türkiye’yiz inanç ve iradesi yeni yüzyılın mimarı olacaktır. Bozgunda fetih düşü görenler hayal kırıklığı eşliğinde siyasete elbette bir daha geri dönmemek üzere veda edeceklerdir. Milletimizin ortasına etnik ve mezhep fitnesi ekmek için fırsat kollayanlar layık oldukları müstahak yanıtı Milletvekili Genel Seçiminde almışlar, aynısına da 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci çeşidinde şahit olacaklardır.

“Cumhur İttifakı bundan sonraki 5 yılın ve Cumhuriyet’in yeni yüzyılının garantisi ve siyasi gücü olacaktır”

Cumhurbaşkanı adayımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yüksek karakterli ulusal gayretine Allah’ın müsaadesiyle devam edecektir. Cumhur İttifakı bundan sonraki beş yılın ve Cumhuriyet’in yeni yüzyılının garantisi ve siyasi gücü olacaktır. İnanıyor ve içtenlikle söz ediyorum ki, zalimlere taşeronluk yapanlar, terör örgütleriyle paydaşlık kuranlar kesinlikle kaybedecek, bununla birlikte kazanan, zafere ulaşan 85 milyon Türk vatandaşı olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir