Deva Partili adayın silahlı taarruz savlarına yalanlama geldi

Siyaset Haberleri Nis 26, 2023 Yorum Yok
İHA

Şanlıurfa Valiliği, Deva Partisi milletvekili adayının aracına yönelik gerçekleştirildiği argüman edilen akına ait açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Şanlıurfa’da Deva Partisi’nin seçim aracına hücum yapıldığı savı üzerine kamuoyu açıklaması yapma gereği duyulmuştur. 23.04.2023 tarihi saat 23.28 sıralarında Deva Partisi milletvekili adayı Ahmet Tüysüz, 112 Acil Davet Merkezi’ni arayarak seçim aracı ile seyir halinde iken araçlarının lastik kısmına mermi isabet etmiş olabileceğini ihbar etmiştir. Mevzuya dair yapılan araştırmada bahse mevzu seçim aracının sağ art lastiğinin patlak olduğu ve jantının ziyan gördüğü anlaşılmış, sonrasında uzman eşliğinde lastik açılarak incelemeler yapılmış lakin silahla ateş edildiğine dair bir bulguya rastlanmamıştır.

Bunun üzerine bahse husus olan alanı kapsayacak biçimde 250-300 metrelik alanda gerekli araştırmalar yapılmış, boş kovan ve mermi çekirdeği tespit edilmemiş, lastiğe ziyan vermiş olabileceği düşünülen 8 santimetre uzunluğunda bir metal modül bulunarak incelenmek üzere koruma edilmiştir. Durum, emniyet gruplarımızca parti görevlilerine açıklanarak geçmiş olsun dileklerinde bulunulmuş, sözlerine başvurulmak üzere parti vazifelileri emniyete davet edilmiştir.

“Gerekli yasal süreçler yapılacaktır”

Ancak gerekli incelemeler şimdi tamamlanmamışken toplumsal medya platformlarında birtakım arka niyetli bireylerce bu durum, ‘Deva Partisi aracına hücum yapıldı’ biçiminde lanse edilmiştir. Olay emniyet güçlerimiz tarafından soruşturulurken kamuoyuna seçim aracına silahla atak gerçekleştirildiği biçiminde açıklamalar yapılarak halkımızı yanıltmaya yönelik davranışlarda bulunulmasına, sağduyulu Şanlıurfalı vatandaşlarımızın prim vermeyeceği aşikardır. Seçim sürecinde kamuoyuna bilgi paylaşımı yapılırken sorumluluk sahibi olanları sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Toplumsal medya platformlarında temelsiz provokatif aksiyonlarda bulunanlar hakkında gerekli yasal süreçler ilgili makamlar tarafınca yapılacaktır.

Milletimizin sandık başındaki özgür iradesine sahip çıkmak bize düşen en temel görevlerdendir. 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. periyot milletvekili seçimlerini kentimizde kazasız belasız bir biçimde, selamet ortamı içerisinde tamamlayabilmek, seçimleri vilayetimizde huzur içinde yapabilmek ve bu konuda rastgele bir provoke durumun yaşanmaması için tüm güvenlik önlemleri tarafımızca alınmıştır” sözlerine yer verildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir