Depremzedenin yaşadığı şanssız olay! Cep telefonu parçalandı

Genel Mar 29, 2023 Yorum Yok
İHA

Asrın felaketinde yakınlarını kaybeden 23 yaşındaki Furkan Bilal Gelerli, annesi ve kız kardeşi ile birlikte Adıyaman’dan Samsun’un Bafra ilçesine geldi.

Gelerli, Altınyaprak İlkokulu önünden geçerken okul

Durduğu yerde okulun bahçesinde bulunan sundurmadan kopan modül, Furkan Bilal Gelerli’yi teğet geçerek telefonun üzerine düştü.

Gelerli, olayı yara almadan atlatırken zelzele anında konuttan kaçarken yanına alabildiği tek eşyası olan cep telefonu, parçalanarak kullanılmaz hale geldi.

“Omzumu sıyırarak telefonun üzerine düştü”

O anları anlatan Gelerli, şunları söyledi:

“Evden aldığım tek eşyamdı”

Cep telefonunun sarsıntı anında konuttan aldığı tek şahsi eşyası olduğunu anlatan Gelerli, şu sözleri kullandı:

Burada annem ve kız kardeşim var. Babam 19 yıl evvel vefat etti. Onlarla burada ilgilenmeye çalışıyorum. Şükrettim bir şey olmadı diye. Ben meskenden çıkarken konuttan aldığım tek şahsı eşyam cep telefonumdu. Burada benden evvel anne ile küçük kızı geliyordu, onların üzerine de düşebilirdi. Aslında oradan yüzlerce çocuk gelip gidiyor. Okul müdürünün sicili etkilenmesin diye, bahtsız bir olay için ziyan görmesin diye, ne bileyim tahminen gelecek için daha büyük planları vardır, önünü kapatmayım diye şikâyetçi olmadım. Telefonda tamir edilir mi edilmez mi bilmiyorum. Sarsıntıdan kurtulup da gelip burada çok bahtsız bir olayla karşılaştım. Hemşirelik son sınıf öğrencisiyim. Osmaniye’de okuyordum, okulum da ziyan gördü. Şu an online eğitim görüyorum. Haziranda mezun olacağız.

“Lüks içinde yaşadığımızın farkında değilmişiz”

Depremzede Furkan Bilal Gelerli, “Buraya birinci geldiğimde etrafa baktım hayat olağan, marketler çalışıyor, bakkallar var. Adıyaman da bir vakitler öyleydi. Kendi memleketim de bir vakitler öyleydi. O sabahın gecesine kadar da çok hoştu. Fakat bilmiyormuşuz ne kadar lüks içerisinde yaşadığımızın hiç farkında değilmişiz. Zira bir gecede hayatımız tepetaklak oldu.” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir