Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Togg kredi muştusu

Gündem Nis 26, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gemlik’te yerli ve ulusal araba Togg’a batarya üretecek SIRO Batarya Geliştirme ve Üretim Yerleşkesi’nin temelini attığı programda Manisa’da Togg ile ilgili bir müjde vereceğini söylemişti.

Bura’dan Manisa’ya geçen Erdoğan coşkulu kalabalığa hitap etti.

Gündeme ait birçok mevzuya değinen Cumhurbaşkanı, muştusunu de açıkladı.

Togg için 36 ay vadeyle, 0,99 faizli kredi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben buraya Gemlik’ten geldim. Togg’un yeni tesisinin temel atma merasiminden geldim. Biz durmuyoruz, çalışıyoruz. Kamu bankalarımızı Togg için araç bedelinin yüzde 50’si meblağında 36 ay vadeyle, 0,99 faizle kredi kullandıracak.

Bugün bende Togg’u tekrar kullandım, karanfile boğdular bizi. Resmi sayı aldım 60 bin kişi dediler. Manisa’da süper, gümbür gümbür geliyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Manisa açıklamaları şu biçimde:

Manisa’ya yapılan yatırımlar

“21 yıldır ülkemize hizmet ettik, eser kazandırdık kaç uğraşlardan alnımızın akıyla çıktık. Ülkemizin demokrasisini güçlendirirken Manisa’yı da 96 milyar liralık yatırımla geliştirdik, büyüttük. Kentimize eğitimde 5 bin 112 adet derslik kazandırdık. 8 bin 668 kişi kapasiteli yüksek tahsil yurt binaları açtık. Farklı branşlarda toplam 122 spor tesisi inşa ettik.

Sağlıkta 2 bin 415 yataklı 28 hastaneden oluşan 73 adet sıhhat tesisini tamamlayıp hizmete sunduk. Etraf ve Şehircilikte TOKİ vasıtasıyla 8 bin 104 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik 2 bin 883 konutun üretimine devam ediyoruz. Manisa’da toplam 4 bin 100 yeni konut inşa edecek 18 bin konutluk altyapısı hazır arsa vereceğiz.

Manisa kentsel dönüşümde 11 bin 695 bağımsız kısmın dönüşünü gerçekleştirdik. Manisa’ya 31 baraj, 1 içme suyu tesisi, 46 sulama tesisi, 11 gölet, 14 yeraltı depolama tesisi ve 2 hidroelektrik santrali yaptık. Manisalı çiftçilerimize 4,5 milyar lira fiyatında ziraî dayanak verdik.

Üzüme verdiğimiz takviyeleri devam ettiriyoruz. TMO üzüm alımını sürdürecek. Zeytine sağladığımız tane takviyesine de devam edeceğiz. 3 yeni organize sanayi bölgesi, 5 tasarım merkezi kurduk.

217 bin abonesi olan kentimize doğalgaz arzı sağladık. Önümüzdeki devirde Demirci, Köprübaşı, Sarıgöl ve Selendi’ye doğalgaz arzını sağlamayı hedefliyoruz. Allah’ın müsaadesiyle 14 Mayıs’tan sonra Türkiye Yüzyılı’nı da Manisa ile birlikte inşa edeceğiz.

“Tek parti periyodunun zincirlerini kırdık”

2002’den beri hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarına karşı güçlü bir dirençle karşılaştık. Vesayet, terör örgütü, ekonomik tetikçileri, siyasi ve ekonomik bütün mühendislik çabalarıyla boğuşa boğuşa bugüne geldik.

Bizim milletimize en büyük hizmetimiz, tek parti faşizmi ve geri kalmışlık zincirlerini kırdık mı? Bu ülkede her bir vatandaşımızın hak ve özgürlüklerini dilediği üzere yaşayabilmesini sağladık mı?

Her alanda hakkı olan eser, hizmetlere kavuşabilmesini sağladık mı? En değerlisi bu ülkedeki her bir vatandaşımızın hem hudutlarımız içinde hem de dünyada itimat, huzur, gururla, başı dik halde dolaşabilmesini sağladık mı?

Allahıma hamdolsun bu yapıtları inşa ve ihya hizmet fırsatını bizlere verdi. Sizin üzere yol arkadaşları bizlere lütfetti. İnşallah milletim bizlere yürü derse biz tekrar yürüyeceğiz ve bu hizmetlere devam edeceğiz. Allah göstermesin, bunların eline bu ülke kalırsa ne hale geleceğimizi düşünün.

Bunlar buyruğu Kandil’den alıyor. O Selo var ya Selo. Edirne’de cezaevinde. Artık ne diyorlar ‘gelir gelmez Selo’yu çıkaracağız, evlat katili Apo’yu çıkaracağız. Bunlara fırsat verecek miyiz?

Bunlar yatıp kalkıyor bizi Kürt kardeşlerimizden farklı göstermeye kalkıyor. Ey zillet ittifakı, ey cumhura karşı olan ittifak, biz şunu bilin Allah’ın kulları ortasında ayrım yapmayız.

“Yeter ki bu namertlere bu ülke bırakılmasın”

Ne Arap’ın beyaza ne beyazın Arap’a üstünlüğüne inanmayız. Üstünlük yalnızca Allah’a olan yakınlık iledir. Bunu siz bilmezsiniz lakin bizim buna imanımız var. Çıkmış Bay Bay Kemal, Alevilikten şundan bundan bahsediyor.

Bizim mezhep ayrımı diye bir sıkıntımız yok. Bizim ne Alevilik ne Şia dinimiz var. Ne şu dini, ne bu dini. Bizim tek dinimiz var İslam ve Müslümanlık.

Başka bir dinimiz yok. Ülkemizin global ligin en üstüne çıkardık. Önümüzü kimse kesemez. Kâfi ki bu namertlere bu ülke bırakılmasın.

“1 hafta 10 gün içinde TCG Anadolu’yu İzmir’e demirleyecek”

TCG Anadolu gemimiz Sirkeci’den Karadeniz’e hareket etti. Artık döndü geldi. Allah nasip ederse son 1 hafta 10 gün içinde TCG Anadolu’yu İzmir’e demirleyecek. Gezsinler görsünler. İzmir’e en ufak uğraşı dokunmayan Bay Bay Kemal’e gereken dersi TCG Anadolu ile versinler. Bu bizim uçak gemimiz.

İnşallah 14 Mayıs’tan sonra bunun daha büyüğünü yapacağız. Bu mevzuda görüşmelerimi daha evvel yapmıştım. Allah nasip ederse seçimden sonra adımlarımızı atacağız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir