Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na reaksiyon: Durduk yere mezhep tartışması açıyorlar

Gündem Nis 24, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

14 Mayıs’taki seçime sayılı günler kala cumhurbaşkanı adayları ve politikler önderler vilayet il gezmeye devam ediyor.

Cumhur İttifakı’da bayramı zelzele bölgesindeki vatandaşlarla geçiriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zelzelenin merkez üssü Kahramanmaraş’ta vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Burada konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı “Ben Aleviyim” çıkışı yer aldı.

“Ben Aleviyim”

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin Alevi olduğunu belirterek şu tabirleri kullanmıştı:

İlk oyunu verecek olan sevgili evlatlarım. Ben Aleviyim. Hak, Muhammed, Ali inancıyla yetişmiş samimi bir Müslümanım. Allah’ın verdiği bir canım var. Kul hakkı yemem, harama, beytülmala el uzatmam. Atatürk’ün bize armağan ettiği bu hoş ülkede, her şeyden uzak ve fakir bir meskende doğdum. Cumhuriyet’in bize verdiği fırsatlar sayesinde okudum. Mesleğim oldu, ailemi kurdum.

Gözden Kaçmasın Kemal Kılıçdaroğlu: Ben Aleviyim Haberin Detayları

“Karanlık pazarlıklarını gizlemek için mezhep tartışması açıyorlar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu telaffuzlara sert reaksiyon göstererek, “Karanlık pazarlıklarını gizlemek için mezhep tartışması açıyorlar.” dedi.

“Durduk yere etnik köken, mezhep tartışması açıyorlar”

“Bu ülkede kimse kimseye kökenini, mezhebini sormaz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri kullandı:

Ana muhalefetin başındaki zat hangi mezhepten olursa olsun hürmet duyarız. Ancak bunu kalkıp istismar vasıtası yapmanın ne manası var. Seccade nedir, secde nedir bilmeyenlerin ağızlarından çıkanlardan bihaber olanların seçim öncesi başlattıkları bu istismar siyaseti ülkemizde yer tutmaz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin gerisine sığınarak bu ülkeye faşizmin en ilkel formunu dayatanların devranı kapanalı çok oldu.

“Şehirlerimizi 650 bin yeni konut ve köy meskeni yaparak ayağa kaldırmayı hedefliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’taki konuşmasından öne çıkan satır başları şu biçimde:

Asrın felaketini, asrın dayanışmasıyla göğüsledik. Şu an yaklaşık 3,5 milyon insanımızı süreksiz barınma merkezlerinde kamu tesislerinde ve yurtlarda konuk ediyoruz.

Yapılan tespitlerle zelzele bölgesindeki kentlerimizi 650 bin yeni konut ve köy meskeni yaparak ayağa kaldırmayı hedefliyoruz.

“Cumhur İttifakı, zillet ittifakına benzemez”

Depremin 75. gününde 105 binin üzerinde kalıcı konutun üretim sürecine start verdik. Bunların yaklaşık yarısının da temelini attık. Hatta bugün köy meskenlerinden kimilerinin anahtarlarını teslim ettik. Önümüzdeki yılın bu vakitlerine kadar inşallah 3198 bin konut ve köy konutunu teslim etmiş olacağız. Sakın bizi sarsıntı turistleriyle karıştırmayın. Cumhur İttifakı, zillet ittifakına benzemez. Cumhur İttifakı, ne derse onu yapar.

Yapılan her işi adım adım takip ediyor aksaklıkları anında düzeltiyoruz. Sarsıntı bölgesinde yalnızca konut yapmıyoruz, burada yaptığımız adeta yeni kentler kurmaktır. Türkiye’nin tarihi bir seçim arifesinde olduğu bir devirde biz önceliğimizi depremzedelerin yaralarını sarmaya verdik. Türkiye Yüzyılı’mızın birinci unsuruna de bunu yerleştirdik.

“Amacımız İstanbul’da 1,5 milyon konutun dönüşümünü tamamlamaktır”

Ülkemizi afetlere karşı dirençli hale getirecek çalışmaları vilayetlerimizin tamamına yayıyoruz. Kentlerimizi süratle zelzeleye karşı güçlü hale getirmek için yeni dayanak programının ayrıntılarını da milletimizle paylaştık.

Amacımız İstanbul’da 1 yıl içinde 300 bin konutun, 5 yıl sonunda da 1,5 milyon konutun dönüşümünü tamamlamaktır. Rezerv alanların belirlenmesinden yerinde dönüşüme kadar tüm planlarımızı yaptık.

Deprem bölgesindeki inşaatların bir yıl içinde teslimiyle, Türkiye’yi afetlere karşı dirençli hale getirme amacımıza büyük ölçüde yaklaşmış olacağız.

“Ükemiz güç bağımsızlığı tarafında tarihi bir ilerleme kat etti”

Milletimize hizmetlerimizi, müjdelerimizi yalnızca afetlerle çabayla sonlu tutmuyoruz. Dün Karadeniz gazının deverana sokulmasıyla ülkemiz güç bağımsızlığı tarafında tarihi bir ilerleme kat etti.

Bay bay Kemal ve yanındakiler dün verdiğimiz doğal gaz müjdelerine inanmadı. İşte doğal gaz yanıyor. Lakin bunların gözleri görmez. Benim milletim görüyor ya o kâfi. Yapılan hizmete çamur atmaya çalışanları kendi nefret çukurlarında debelenmeye bırakıyoruz. Birileri varsın Londra tefecilerinin kapısında 300 milyar dolar arasın. Biz yalnızca Karadeniz gazıyla ülkemize 500 milyar dolarla 1 trilyon dolar ortasında hesap edilen yerli, ulusal bir kaynağı kazandırdık.

“Ailelerimize leke sürdürmeyeceğiz”

Karadeniz gazını ülkemize kazandırırken bir adım daha atıyoruz. Kaynağını Karadeniz gazından ve kendi ürettiğimiz petrolden alacak Aile ve Gençlik Bankası kuruyoruz. Konut bayanlarımızın emekliliğine buradan dayanak vereceğiz. Bunun benzerini nerede gördük Norveç’te gördük. Biz de inşallah Karadeniz gazının Gabar’ın muhakkak bir oranını Aile ve Gençler için kullanacağız. Türkiye’yi çökertmek isteyenler emin olun bundan da rahatsız olacaklar.

Biz LGBT’nin karşısındayız, MHP LGBT’nin karşısında. Zira biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Ailelerimize leke sürdürmeyeceğiz.

Savunma Sanayii alanındaki her bir gelişme tıpkı vakitte Türkiye’nin ulusal teknoloji atağında attığı yeni bir adımdır. PKK’sından FETO’suna terör örgütleriyle pazarlık yapınca elbette bunlardan rahatsız olurlar. Türkiye’nin gençleri tasarladıkça, ürettikçe, katma bedel oluşturdukça milletimizin ve devletimizin çıkarı da artacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir