Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremzedelere akın kepazeliktir

Gündem May 19, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimi öncesi partisinin Ankara Vilayet Teşkilatı ve ilçe belediye liderleriyle görüştü.

Basına kapalı yapılan toplantının akabinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelere yapılan hakaretleri sert bir lisanla eleştirdi.

“Ülkemizde her şeyi değiştirdik fakat muhalefeti değiştiremedik”

Açık orta fark yemenin CHP’nin istikrarını bozduğunu söyleyen Erdoğan, şu sözleri kullandı:

Koalisyon ittifakının depremzedeler örneğinde olduğu üzere kendilerine dayanak vermeyenlere taarruzlarını herkes görüyor. CHP’li belediyeler yardımları kesmekten, otellerde depremzedeleri kapı dışarı etmek kadar her türlü rezilliği sergiliyorlar.

Biz toplumsal medya mecralarını birçok vakit bataklık olarak gördük. Biz koalisyon masasının terör örgütleriyle onlara sırtını dayayan yapılarla iltisakını biliyor ve tasvip etmiyorduk. Meğerse bunların insanlıkla irtibatları da kopmuş.

Milletin terör akınları ve zelzele sarsıntıları sebebiyle yaşadığı acıyı siyasetine meze yapmak isteyenlere meydanı bırakmadık, bırakmayacağız. Millet İttifakı’nın kendi içindeki tartışmalar ülkemizin ve milletimizin gündemiyle uzaktan ve yakından ilgili değildir.

Tek yaptıkları kendi iç dertlerini bastırmak için masa yumruklamaktan ibarettir. Allah’ın müsaadesiyle 28 Mayıs seçimlerini suhuletle tamamlayarak ülkece önümüze bakacağız. Bu seçimlerin en kıymetli sonuçlarından biri de muhalefet cenahında yaşanacak büyük değişim olacaktır.

CHP seçime birlikte gittikleri ortakları üzerinden Türk siyasi tarihinin en büyük yankesiciliğin yahut onların sözüyle tarihin en büyük hortumlamasına maruz kalmıştır. Her vakit söylediğimiz üzere Türkiye’nin en büyük sorunu, vizyoner, programcı, projeci, hayırda müsabakayı temel alan muhalefete sahip olmamasıdır. Ülkemizde her şeyi değiştirdik lakin muhalefeti maalesef değiştiremedik. Bu seçimin inşallah yıllardır beklediğimiz bu değişime de vesile olacağına inanıyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir