Citroen My Ami Buggy, Türkiye’ye geliyor

Genel May 09, 2023 Yorum Yok
AA

Citroen’in büsbütün online kanallar üzerinden satışı gerçekleştirdiği yüzde 100 elektrikli mobilite tahlili Ami, ülkemizde yaklaşık 1 yıllık süreç sonunda bin adetten fazla satmayı başardı.

Citroen, sıfır emisyon bedeline sahip büsbütün elektrikli yapısıyla tüm kent merkezlerine erişim imkânı sağlayan Citroen Ami’ye, Citroën My Ami Buggy isimli yeni bir versiyon ekliyor.

Citroen My Ami Buggy neler sunuyor

My Ami Buggy, kıyı kenarı yahut tabiatta hayatı kolaylaştıran pratik bir cümbüş aracı olması için tasarlandı.

Panoramik tavanı aydınlık ve ferah bir iç yer sağlarken, kapıların olmaması havadar bir kabin sunuyor. Elektrikli güç transfer sistemi, içten yanmalı motorlarla kıyaslandığında emisyonsuz sürüş ile çevreci bir duruş ortaya koyuyor.

My Ami Buggy’de menteşeli metal borular, kapıların yerini alıyor. Açılır tavana gelince, Mehari yahut 2CV’ye atıfta bulunan yumuşak gri kumaş tavan, panoramik tavanın yerini alıyor.

Bu hami, su geçirmez ve UV ışınlarına karşı sağlam kumaş, sürücüyü ve yolcuyu güneş ışığından yahut berbat hava şartlarından korumak için rulo haline getirilerek açılabiliyor. Açılır kumaş tavan, çıtçıtlarla tavan açıklığına sabitlenebiliyor.

Teknik detaylar

Yüzde 100 elektrikli Citroen My Ami Buggy, 45 km/saat’e kadar suratlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra, elektromotorun ürettiği yüksek tork bedeli sayesinde birinci hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli bir mobilite tahlili olarak öne çıkıyor.

My Ami Buggy tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. Bu da, tabiat içindeki sürüşler için gerekli menzili sağlıyor. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya, araç tabanına gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile çarçabuk şarj edilebiliyor. 220 Volt standart prizde tam şarj için 3 saat kâfi oluyor.

Sadece 3 saat içinde yüzde 100 şarj olabilen Citroen My Ami Buggy ile özel şarj istasyonu gereksinimi da son buluyor.

Ağustosta Türkiye’de

Otomobilin, ağustos ayında ülkemizde satışa çıkması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir