Caulker’dan Fenerbahçe taraftarını kızdıracak kelamlar: Galatasaray daha büyük

Spor Haberleri Nis 29, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

2021-22 döneminde Fenerbahçe’ye transfer olan fakat resmi maç oynamadan kulüpten gönderilen Steven Caulker, bir YouTube kanalında Türkiye’deki günleriyle ilgili birbirinden çarpıcı itiraflarda bulundu.

Caulker, Galatasaray’ın Fenerbahçe’den daha büyük bir kulüp olduğunu söyledi:

Türkiye’de en çok gitmek istediğim grup Galatasaray’dı. Lakin onlar hariç bütün büyükler beni istiyordu. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’ne gidiyordu lakin ben Fenerbahçe’ye gitmek istedim zira Fenerbahçe, Galatasaray’dan sonra Türkiye’nin en büyük kulübüydü.

“Benim yerime Çin’den oyuncu aldılar”

Benim yerime alınan isim Kim Min-Jae’ydi. ‘Benim yerime Çin’den bir oyuncu mu aldılar sahiden?’ dedim fakat inanılmaz bir oyuncuydu. Şu anda Napoli’de oynuyor ve olağanüstü bir dönem geçiriyor. Fenerbahçe o denli bir oyuncu bulmuştu ki ‘100 milyon euroya Real Madrid’e satabilirler’ diye düşündüm.

“Sergen Yalçın yüzüme duman üfledi”

Sergen Yalçın, Türk futbol efsanesi. Ziyanlı alışkanlıkları var, kumar oynar. Otelde karşıma oturdu ve sigara dumanını yüzüme üfledi. Antalyaspor’a gittiğimi zannediyordum meğerse Alanyaspor’muş.

“Mesut Özil bana asist yapacaktı”

Mesut Özil’in asistiyle gol atmayı hayal ediyordum lakin bu hayallerin hiçbiri gerçek olmadı.

“Pirlo’nun futbolcularla sigara içtiğini gördüm”

Türkiye’deki son 6 ayımda Andrea Pirlo ile çalıştım. Onunla çalışmak için sabırsızlanıyordum lakin idmandan sonra öteki İtalyanlar ile sigara içtiğini gördüm. Kaleciniz ve sağ bekiniz yanınızda sigara içince hürmet düzeyini korumak güç oluyor. Siz her şeyinizi verdiğinizi düşünüyorsunuz lakin arkadaşlarınız sigara içiyor. Oyuncuların sigara içmesinin kültürel bir olay olduğunu düşünüyorum. İngiltere’de bize yanlış gelen şey İtalyanlar için sorun değildi. Türkiye de tıpkı biçimde. Türkiye’ye birinci geldiğimde kadro arkadaşlarım devre ortasında soyunma odasını sigara dumanı ile kaplıyordu. Bunu birinci gördümde, ‘Bu da ne bu türlü?’ demiştim

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir