Büyükerşen: Birinci cinste bu işin biteceği inancındayım

Siyaset Haberleri May 16, 2023 Yorum Yok
ANKA

Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen, Millet İttifakı’nın Eskişehir’deki seçim ofisinde yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarını kıymetlendirdi.

Büyükerşen’in açıklamaları şöyle:

“BU İŞİN BİRİNCİ ÇEŞİTTE BİTECEĞİ İNANCINDAYIM”

“Bu işin birinci tıpta biteceğine inanıyorum”

Mutlak surette cumhurbaşkanlığını ve parlamentoda ezici çoğunluğu kazanacağımıza dair aklımdaki niyet giderek daha da arttı. Pek açık bir formda Cumhurbaşkanı Yardımcıları İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın büyük bir sükunetle çok emin bir biçimde açıklamaları oldu. Daha da açıklamaları olacak, bununla kalmayacak. Doğal birinci çeşitte bu işin biteceği inancındayım, ikinci çeşide kalmayacak. Bu, hepimize ders olacak. Seçimlerde sandıklara nasıl sahip çıkılacak, bunu yaşayarak gösteriyoruz. Alışılmış saf taraflarımız da oldu geçmiş seçimlerde. Şayet geçmiş seçimlerde ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ lafları söylenip de onu duyan muhalefet partileri ofisleri kapatıp meskenlere gitmeseydi orada da tahminen seçim çoktan kazanmış olunacaktı.

“Bu, demokrasi zaferi”

Vatandaşlara davetimiz; artık Türkiye’de özgürlükler, demokrasi, hukukun bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda ne üzere hasretler duyuyorlarsa o hasretleri gidereceğimiz periyoda giriyoruz. Kurtuluş Savaşı’nda beş büyük savaşımız var. Bunlardan üç tanesi Eskişehir hudutları içerisindedir. Bu, dördüncü zaferi oluyor Eskişehir’in diye düşünüyorum. Bu da demokrasi zaferi. Çalışan herkesi kutluyorum.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir