Bursa’nın gelin arabası Togg oldu: Anadolu kırmızısı gelin üzere süslendi

Gündem Nis 29, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Yerli ve ulusal araba olan Togg, Türkiye’nin gündeminde yer almaya devam ediyor.

Şimdilerde sık sık yollarda görülen Togg, görenlerin adeta göğsünü kabartıyor.

Birçok vatandaş, bakanların kullandığı ulusal araca binerek birinci tecrübelerini gerçekleştirmiş ve büyük bir hayranlık duymuştu.

Togg, artık ise makam aracının yanı sıra gelin arabası olarak kullanıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa’dan 2. bölge 1. sıradan milletvekili adayı olarak kentte ziyaretlerde bulunmuştu.

Burada, kültür merkezinin açılışına katıldığı sırada bir genç Mustafa Varank’a perşembe günü evleneceğini söylemişti.

Bakan Varank da genci yanına alarak başladığı konuşmasında evlenecek ikili bir kıyak yaptı ve gelin arabasının Togg olacağını söyledi.

Anadolu kırmızısı Togg süslendi

Verilen kelam ise bugün tutuldu.

Düğünde “Anadolu kırmızısı” Togg gelin arabası yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, bir çiçekçiye Togg’u süsleterek gelin arabası yaptı ve direksiyona geçti.

Konvoy eşliğinde gelin Habibe Fatsa Özdemir’in Gemlik’teki konutuna giden damat Hüseyin Özdemir ve Aktaş, buradan kornalar eşliğinde düğün salonuna geçti.

Aktaş, ülkenin gurur kaynaklarından birinin Togg olduğunu söyledi.

“Bursalı Togg’u bir gelin üzere adeta süsledik”

Bakan Varank’ın, ikili gelin arabası için kelam verdiğini ve bunu gerçekleştirmenin de kendisine düştüğünü belirten Aktaş, şöyle konuştu:

Örf ve adetlerimiz doğrultusunda bu düğünümüzü gerçekleştireceğiz. Bursalı Togg’u bir gelin üzere adeta süsledik. İnşallah onların evlilikleri de Togg üzere farklı ve özel olur. Bütün halkımızın gıpta ettiği ve bir an önce sahip olmak için can attığı Togg aracı, inşallah onların evliliğine hayır ve rahmet getirir.

“Togg ülkemizin gururu”

Heyecanlarının kat kat arttığını lisana getiren Özdemir, şu sözleri konuştu:

Çok çok keyifli oldum. Düşlerin gerçek olduğu bir günü yaşıyorum. Sağ olsun Bakanımız bu memnunluğu, güzelliği ve hoşluğu layık gördü. Togg ülkemizin gururu. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ederim.

“Hem hüzünlüyüm hem de çok mutluyum”

Gelin Habibe Özdemir ise Togg’da güvenlik vazifelisi olarak çalıştığını lisana getirerek, “Çok heyecanlıyım. Hem hüzünlüyüm hem de çok memnunum. Aslında Hüseyin ben birinci Togg’a girdiğimde, ‘Kırmızı rengini bize versinler de gelin arabası yapalım.’ demişti. Bunun üzerine kırmızı Togg gelin arabası oldu. Rabbim nasip etti.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir