Beyoğlu’nda çökme riski olan binanın üst katı otopark yapıldı

Genel Nis 25, 2023 Yorum Yok
DHA

Cihangir Caddesi’nde bulunan metruk bina üstü otopark yapıldı. Etraf sakinleri eski ve bakımsız olduğu görülen binanın muhtemel çökme riskinden ötürü kaygı duyuyor. Yayaların ağır biçimde kullandığı bir merdivenin üst kısmındaki binanın üzerindeki otoparkta, araçların düşme riskine karşı tedbir alınmaması da dikkat çekti.

Mahalle sakinleri tedbir alınmasını istiyor

Yoldan geçenler binanın üstündeki otoparkın fotoğraflarını ve görüntülerini çekiyor. Öte yandan mahalle sakinleri ise yetkililerin tedbir almasını beklediklerini söyledi. Otoparkı işlettiği sav edilen kişi imaj alınmasına reaksiyon gösterdi. O anlar cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

Otopark işletmecisi ‘Tehlike yok’ diyor

O bina dolgu, 3 yıldır oraya otomobil çekiyoruz. Bina tehlikeli görünüyor lakin insnalar içini bilmiyor. Yorumları görüyorum. Biz orayı elle doldurduk, gidip içersine bakın. Dolgu olduğunu göreceksiniz. Dış sıvası berbat, yeni binada bile oluyor. İnsan o denli sanıyor ancak o denli değil. Bir de aracı sıfıra sıfır yanaştırıyoruz. Orası kullanım alanı ve otopark, evet. Ayrıyeten oto yıkama kullanım alanı.

“Araçlar her an düşebilir”

Sevim Sezer,

Ben 3 yıldır bu apartmanda oturuyorum. Bu araçların buraya konulması tehlikeli, her daim izliyorum, buraya nasıl park edebiliyorlar diye. Müthiş bir şey oradan araçlar her an düşebilir. Tüm turistler bu alanın fotoğrafını çekiyor ve şaşırıyorlar. Tehlikeli bir durum. Muhtarlığın vs haberi var mı, yok mu? Bilmiyorum. Duydum kabahat duyurusunda bulunulmuş, ceza verilmiş. Hatta ceza kapatılmış. Para cezası ödenmiş güya. Bu ne kadar tesirli olabilir bilmiyorum. Bence ceza verilmemeli, kapatılmalı bu otopark. Bu çeşit yerler mühürlenmeli. Konutumun camı o alana bakıyor ve her seferinde milim milim geliyor. Ben dehşetle bakıyorum bu duruma bazen çığlık attığım oluyor. Santim ile ayarlıyorlar, ben korkuyorum. Bu durum tehlikeli hatta o binada dışarda kalan beşerler kalıyor vakit zaman. Onu artık kapadılar. Bir gün duman çıkıyordu ben işe giderken, yangın çıktı diye ihbarda bulundum muhtara. Genelde oradaki beşerler alkollü oluyor, yanabilirler. İçerde kağıt kartonda yatıyorlar. Her türlü açıdan tehlike arz ediyordu. Ben orayı kapattırdım, sıvadılar ve kimse giremiyor.

dedi.

“Burası çökse, insanların üzerine düşse ne olacak”

Mahalle sakinlerinden Zafer Çelikol ise

Köhne bir binanın çatısına bu halde otomobil park ediliyor. Buradan geçenler oluyor, çocuklar altında oynuyor. Her an bir şey olabilir. Burası çökse ne olacak? 2-3 gün evvel Karaköy’de bir bina çöktü. Burası çökse ve insanların üstüne düşse ne olacak? Buraya belediye yahut bir misyonlu gelip, burayı kapatın otomobil park edemezsiniz diyemez mi?

ifadelerini kullandı.

“Canımız tehlikede, bariyer yapılmalı”

Mahalle sakini Deniz S. ise

Bana çok tehlikeli geliyor zira çocuklar da var burada. Geçtiğimiz alana çok yakın. Hafif bir dikkatsizlik, geri vitese takma arabayı düşürebilir ve insanların can sıhhati için de çok tehlikeli. Bir bariyer yapılmalı buraya.

diye konuştu.

Beyoğlu Belediyesi: İşletme mühürlendi, kırıp devam ettiler

Beyoğlu Belediyesi tarafından ise

Otopark ve oto yıkama faaliyeti yapan işletme mühürlendi, fakat mührü kırıp tekrar faaliyete devam etti. İşletme hakkında daha evvel 2 kere de mühür kırmadan savcılığa hata duyurusunda bulunuldu

açıklaması yapıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir