Beşiktaş’tan Onur Bulut açıklaması

Spor Haberleri Nis 30, 2023 Yorum Yok

Beşiktaş, Uyuşmazlık Tahlil Konseyi’nin Onur Bulut transferi için verdiği kararın akabinde bir açıklama yaptı.

Siyah-beyazlıların açıklamasında, transferin “normal ve etik” olduğu vurgulandı.

“Onur Bulut transferi olağan ve etik bir transferdir”

Beşiktaş’ın resmi internet sitesinden Onur Bulut ile Kayserispor ortasındaki uyuşmazlık davasın hakkında yapılan açıklama şöyle:

“Kayserispor’un futbolcumuz Onur Bulut için açtığı dava Beşiktaş’ımız lehine sonuçlanmış bulunmaktadır.

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Tahlil Konseyi, Kulübümüzü haklı bulmuş ve Kayserispor’un haksız ve hukuka ters ithamları çerçevesinde talep ettiği tazminat ve sportif ceza taleplerini reddetmiştir.

Onur Bulut’un transfer süreci Liderimiz Sayın Ahmet Parıltı Çebi’nin belirttiği üzere Kulübümüz tarafından büsbütün hukuka uygun bir formda ve etik kıymetler gözetilerek yürütülmüş olup, haklılığımız ise Beşiktaş’ımız lehine verilen TFF Uyuşmazlık Tahlil Heyeti kararı ile tescil edilmiştir.

Bir defa daha belirtmek gerekirse, Liderimiz Sayın Ahmet Işık Çebi’nin bu mevzuya dair daha evvelki açıklamalarında belirttiği üzere Onur Bulut transferi olağan ve etik bir transferdir, bunun bu türlü olduğu UÇK kararıyla tescil edilmiştir. Ayrıyeten bu evrak göstermiştir ki Beşiktaş, atletlerini hukuken en âlâ biçimde muhafazasını bildiği üzere 120 yıllık bir çınar olmanın tarihi sorumluluğuna yakışır halde faaliyet yürütmeyi gururlu bir misyon olarak kabul eder.

Camiamızın bilgisine sunarız.”

Neler olmuştu?

Kayserispor ile kontratı dönem sonunda bitecek Onur Bulut, kulübün kendisine transfer için müsaade verdiğini belirterek, orta transfer devrinde Beşiktaş’ın yolunu tutmuştu. Kayserispor ise Onur’un mukavelesinin devam ettiğini belirterek mevzuyu Uyuşmazlık Tahlil Şurası’na taşımıştı. UÇK ise Kayserispor’un açtığı davada futbolcuyu haklı bulmuştu.

Gözden Kaçmasın UÇK, Onur Bulut için kararını verdi Haberin Detayları
Kayserispor: Hukuksal süreç bitmedi Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir