Beşiktaş: Algı operasyonunda dozu artırıyorlar

Spor Haberleri Nis 30, 2023 Yorum Yok

Beşiktaş Kulübü, Galatasaray derbisinin hakemi Ali Şansalan ve Galatasaray yöneticisi Erden Timur hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu.

İşte Beşiktaş’ın açıklaması:

Başkanımız Ahmet Işık Çebi’nin derbiye Ali Şansalan’ın atanmasını istediği biçiminde aslı astarı olmayan bir iddiayı ortaya atmak suretiyle kirli kumpasın fitilini ateşleyenler, bu defa yapay zeka marifetiyle karşılaşmanın hakemi ilan edilen Ali Şansalan’ı baskı altına almaya çalışarak sahneledikleri kirli oyunda ikinci perdeyi açmışlardır.

Hakem Ali Şansalan’ın başta Galatasaray cenahı olmak üzere son olarak onlara eklemlenen Fenerbahçe cephesinden günlerdir kendisi hakkında yapılan spekülasyonlardan olumsuz etkilenmiş bir halde alana çıkacağı niyetindeyiz. Bu kanıdan hareketle, adil bir idare şekli ile bilinen Ali Şansalan’ın tepe çabasında büyük ehemmiyet taşıyan maçta adaleti sağlıklı tesis edebilecek akılla bir idare sergileyip sergileyemeyeceği konusunda tasa duymaktayız.

Beşiktaş JK olarak; sistematik biçimde yıpratılan ve baskı altına alınmak istenen hakem Ali Şansalan’ın yerine derbiyi diğer bir hakemin yönetmesinde bir sakınca görmüyoruz ve buna muhalefet etmeyeceğimizi beyan ederiz. Kalemşörleri ve trolleri aracılığıyla Şansalan’ı istemediğini aşikâr eden rakibimizin de bu davetimizi olumlu bularak destekleyeceğini düşünmekteyiz.

Türk futboluna pusu kültürünü getirenlere, kabak tadı veren senaryolarla haksız yarar elde etmeye çalışanlara, son olarak dönem boyunca lisanlarından düşürmedikleri “Ligi bitirtmeyiz” algısını yayanlara asla geçit vermeyeceğiz.

Yeri gelmişken belirtmek isteriz ki; ligi bitirtmeyeceklerini söyleyenler istediklerini elde edince kapalı kapılar gerisine saklanma yolunu seçmişlerdir. Bu formül bize hiç de yabancı gelmemektedir. Bu tutuma rakibimizin geçmiş idarelerinde de geçmiş teknik yöneticilerinde de tekraren şahit olduk. “Lig sonunda her şeyi açıklayacağız” diyenler şampiyon olduktan sonra adeta ortadan kayboldular. Karşımızdaki rakip birebir, metot birebir. Artık de “Belgeleri açıklarız” tehditleri savuruyorlar.

Manipülasyonu bırakın, buyurun açıklayın. Lakin iş işten geçmeden açıklayın.

Detaylar geliyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir