Bayburt’ta altınlarını kazara depremzelere gönderen personele sürpriz

Genel Nis 30, 2023 Yorum Yok
İHA

Bayburt’ta paklık emekçisi olan Mecnun Şener, meskeninde bulunan iki battaniyenin birini depremzedelerle paylaşmak üzere zelzele bölgesine göndermek istedi.

Bayburt Belediyesi’nin başlatmış olduğu yardım kampanyasını duyan Şener, içinde altınlarının bulunduğu battaniyeyi denetim etmeden, toplama alanına getirerek görevlilere teslim etti.

Eşinin kolyesini, küpelerini, yüzüklerini ve çocuklarının altın bilekliklerini battaniye içine koyan Şener, 2 ay sonra altınlarını bozdurmak için meskende bulunan öteki battaniyenin ortasına baktığında hayatının şokunu yaşadı.

Altınlarını bulan depremzedelerden geri göndermesini isteyen Şener’in sesini hayırseverler duydu.

Depremzede öğretmenler gönderdi

Adıyaman Türkiye Petrolleri Kahta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde misyonlu öğretmenler, Şener’in çocuklarının isimlerinin yazılı olduğu künyeleri yine yaptırarak, paklık emekçisine ulaştırdı.

Hediyeyi alan Şener ise gördüğü görüntü karşısında şaşkınlığını gizleyemedi, his dolu anlar yaşadı. Hassas okul idaresine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür eden Şener, paketi açtığı esnada mektupla karşılaştı.

“Battaniyeni Türkiye haritasına benzettik”

Öğretmenlerin yürekleri ısıtan, mana dolu mektubunda ise şu tabirler yer aldı:

Değerli Şener Ailesi! Sevgi ve hürmetlerimizi sunarız. Mevzu çocuklar ve anılar olunca biz depremzede öğretmenler daha çok duygusallaşıyoruz. Duyduk ki bizim için çocuklarını üzmüşsün. Elinde almış olduğun battaniyeyi acı günümüzde bizi saran Türkiye haritasına benzettik. İstedik ki bize yardım edenler ismine size konuk olalım. Sarsıntının tesirini yavaş yavaş atlatıyoruz. Acıyaman Merkeze nazaran Kahta daha âlâ durumdadır. Acıyaman’ın hali de başka zelzele bölgeleri üzere içimizi acıtıyor. Sarsıntısı, Kahtalı Mıçe ağabeyimizin Zelzele Şiirine bırakıyorum. Zelzeleye yardım destanını, Mehmet Akiflere bırakıyorum. Ordu/Ünye’den bize gönderilen içi ‘çalı’ dolu torbadan çıkan çalılarla sığındığımız düğün salonun sobasını tutuşturduk ve 350-400 kişi bununla ısındık. Başka gönderdiğiniz yardımın kıymetlerini siz hesaplayın. Anlatacağım çok şey var yazamıyorum, haber muhabirlerini artık daha düzgün anlıyoruz. Allah onlardan da razı olsun, yazdıkça duygulandım. Cümle, imla kusurlarını bağışlayın. Öğretmen bu türlü mi muharrir demeyin depremzede lakin bu türlü yazabildi deyin. Şener ailesi nezdinde Bayburt’a ‘ülkemizin hoş beşerlerine, kucak dolu sevgiler ve hürmetler. Bayramınız kutlu olsun. Kahta TP. Kız Anadolu imam Hatip Lisesi Öğretmenleri.

Okul Müdürü Halit Akel’i arayarak teşekkürlerini ileten Şener, mektubu hayatı boyunca saklayacağını, çerçeve yaptırıp konutunun en hoş yerine asacağının kelamını verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir