Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na: Türkiye’yi Vietnam ile karşılaştırmak ne büyük gaflettir

Gündem Nis 24, 2023 Yorum Yok
İHA

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yüklenerek, Vietnam ile Türkiye karşılaştırması yapmıştı.

Bakan Nebati, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’na yanıt vererek şunları söyledi:

“Türkiye’yi Vietnam üzere bir ülkeyle karşılaştırmak ne büyük gaflettir”

“Sayın Kılıçdaroğlu ipe sapa gelmez boş vaatlerle halka doğruları söylemeyenin asıl kim olduğu ortadadır. Hele hele halkımızın bu cins afaki kelamlara kulak vereceğini zannetmek ne büyük aymazlıktır. Rasyonellikten büsbütün uzak, eften püften bir mantığa dayanarak Türkiye’yi Vietnam üzere gerek coğrafik gerekse sosyo-ekonomik açıdan bizimle hiçbir alakası olmayan bir ülkeyle karşılaştırmak ne büyük gaflettir.”

“Biz boş vaatlerle değil, bu milletten aldığımız gücü hayata geçirerek bugünlere geldik”

2002-2023 yılları ortasında yabancı yatırımcı sayısında artışa dikkat çeken Bakan Nebati şöyle dedi:

“Veriler apaçık önümüzde duruyor. 1975-2001 ortası ülkemize toplam direkt yabancı yatırım girişi 14 milyar dolar iken, 2002-2023 Şubat periyodunda bu sayı 254,2 milyar dolardır. 14 milyar dolar nerede, 254 milyar dolar nerede! Ülkemizde faaliyet gösteren yabancı firma sayısı da 2002’de bulunduğu 5 bin 600 düzeylerinden 2023 Ocak prestijiyle 79 bin 564’e çıkmıştır. Her şey ayan beyan ortadadır. Biz boş vaatlerle, hayali sözlerle, karşılıksız tezlerle değil, bu milletten aldığımız gücü hayata geçirerek bugünlere geldik”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir