Bakan Murat Kurum’dan Lütfü Savaş’ın argümanlarına yanıt: Sizi 85 milyon biliyor

Gündem Nis 29, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Seçim çalışmaları sürat kesmeden devam ediyor.

Bu süreçte Cumhurbaşkanı adayları kadar milletvekili adayları da ağır bir mesai harcıyor.

AK Parti cephesinde ise halk buluşmalarının yanı sıra hayata geçirilen projelerin açılışları yapıyor.

Sayılı günlerin kaldığı seçim sürecinde büyük bir uğraş ortaya koyan isimlerden biri de Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum.

Kentsel dönüşümde anahtarlar teslim edildi

Bakan Kurum, Megakent’in tüm ilçelerini karış karış gezerek vatandaşlarla bir ortaya gelirken tıpkı vakitte kentsel dönüşüm projeleri kapsamındaki çalışmalarını yürütüyor.

Bu kapsamda bugün de Üsküdar Kirazlıtepe Ferah Mahallesi 504 konut, 33 dükkan ve 14 ofisin Anahtar Teslimi, Mehmet Akif Ersoy mahallesi bin 122 konut ve 37 dükkanın Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Burada kıymetli açıklamalarda bulunan Murat Kurum, son olarak gündemde yer alan savlara karşılık verdi.

“Sorumsuzluğunuzun üstünü diğerlerini suçlayarak örtemezsiniz”

İddialardan biri de CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş’a ilişkin.

Savaş’ın “Bakanlık kentsel dönüşüm projemizi onaylasaydı bu kadar vefat olmazdı.” biçimindeki argümanlarına cevap veren Kurum, şu tabirleri kullandı:

Çıkmış, ‘Bakanlık kentsel dönüşüm projemizi onaylasaydı bu kadar mevt olmazdı’ diyor. Artık ben kendisine soruyorum, kentsel dönüşüme karşı hareket yürüten belediye lideri olarak mı bunu soruyorsunuz bize? Bunu, Hatay’ın en riskli bölgelerinde bile, devletin başlattığı dönüşümü her ortamda tenkit yapanlar olarak mı söylüyor? Bunu, Hatay’da malum odalarla, kelamda çevrecilerle, maskeli tabiat severlerle, marjinal kümelerle kol kola girip kentsel dönüşüme direnenler mi söylüyor? Bunu kentsel dönüşüm aleyhine emin olun geldiler burada da birebirini yaptılar, yüzlerce dava açanlar mı söylüyor? Sorumsuzluğunuzun, beceriksizliğinizin üstünü diğerlerini suçlayarak örtemezsiniz, kentsel dönüşüm projelerini yaptırmamak için nasıl çığırtkanlık yaptığınızı 85 milyon biliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir