Bafetimbi Gomis’ten Okan Buruk’a yanıt: Belim ağrıyor

Spor Haberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk’un Karagümrük maçından sonra yaptığı “Gomis, dönemin geri kalan kısmında Galatasaray formasını giymek istemediğini söyledi” açıklaması gündemi salladı.

Bafetimbi Gomis, hakkında konuşulanlara karşılık verdi. Deneyimli futbolcu, toplumsal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

“Maçtan sonra kendi adıma birçok argüman duydum, hayli şaşırdım. Bu akşamki sonuçtan sorumlu olamam zira alanda değildim. Ekibin kazandığı ve bensiz çok güzel gittiği bir çok maçta olduğu gibi… Sırt ağrılarım var. Gerçek bu. Geri kalan kısım ise soyunma odası konuşmaları; onları da seslendirmenin yeri burası ya da medya değil. Zira GALATASARAY’a ve kadro arkadaşlarıma çok büyük hürmetim var. Grubun odaklanması gereken bir şampiyonluk ve kalan maçlar var. Bahis ben ya da diğer bir birey olamaz.”

“Oynamak istemediğini söyledi” demişti

Okan Buruk da basın toplantısında yaptığı açıklamada Gomis’in neden oynamadığını şu sözlerle duyurmuştu:

“Santrfor opsiyonlarımızdan biri Gomis’ti. Perşembe günü idman öncesi bana geldi ve artık oynamak istemediğini söyledi. Bundan sonra Galatasaray forması giyip oynamak istemediğini söyledi. Ben de çok şaşırdım. Onu sevdiğim için duygusal bir niyet olduğunu bildiğimi, grubun ve taraftarın ona olan muhtaçlığını hatırlatmak istedim. Kendisine muhtaçlık duyduğumuzu hatırlattım, söyledim. Kendisi için bunun bir gurur problemi olduğunu bana tekrar iletti. Lakin kıymetli olan Galatasaray taraftarıdır, onlar için biz uğraş ediyoruz. Saha içi ve saha dışında kıymetli katkıları olan Gomis’in olayı benim için de sürpriz oldu. Liderimiz en son kendisiyle konuştu. Dün de bel ağrısı nedeniyle idmana çıkmadı. Bundan sonraki kararla ilgili idare belirleyici olacak. Biz çok efor sarf ettik fakat bundan sonra oynamayacağını ve bunun değiştirmeyeceğini söyledi.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir