Altun’dan Kılıçdaroğlu’na: AJANS’ınız strateji ve siyaset üretemiyor

Siyaset Haberleri May 03, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bu defa

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun ve grubunu gaye aldı. Kılıçdaroğlu paylaşımında,

Fahrettin Altun, Serhat ve grup arkadaşları Çağatay ile Cihan; mutabakata çalıştığınız dark web dünyası, sizi yabancı istihbaratın eline düşürür. Cambridge Analytica’cılık oynamak sizin kapasitenizi aşar çocuklar. SON UYARIMDIR!

sözlerini sarfetti.

Fahrettin Altun’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun da Twitter hesabından, Kılıçdaroğlu’nun bildirisini alıntılayarak şu sözlerle cevap verdi:

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ülkemizin stratejik bağlantısı için gece gündüz demeden çalışan ve bilhassa ülkemize dönük sistematik dezenformasyonla çabada büyük muvaffakiyetler elde eden Bağlantı Başkanlığımızı, Lider Yardımcılarım Çağatay ve Cihan beyefendileri, Bilgi Süreç Daire Liderim Serhat beyefendisi, bir kere daha akıl ve izan dışı iftiralarla karalamaya çalışmış.

Esef duyduk.

“Demokrasiyi içine sindirmiş hiçbir siyasetçiye yakışmaz”

Sn. Kılıçdaroğlu’nun tweetlerini yazan AJANS’ın iftira niteliğinde sözlerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti kamu görevlilerini açıktan gaye göstermekte bir beis görmemesi anlaşılabilir.

Ancak, demokrasiyi içine sindirmiş hiçbir siyasetçinin dedikodu ve iftira siyasetine tevessül etmesi, devletin kamu görevlilerini isim isim zikrederek gaye göstermesi kabul edilemez.

“Devletimizin çıkarlarını gözetmek, muhalefetin de sorumluluğu”

Sayın Kılıçdaroğlu,

Hatırlatmak isterim ki bu noktada sorumluluk, ülke dışından hizmet aldığınız AJANS’ınıza değil şahsınıza aittir.

Devletimizin ve milletimizin âli çıkarlarını gözetmek yalnızca iktidarın değil muhalefetin de sorumluluğundadır.

“Elinizde bir strateji, siyaset yok”

Ayrıca, dezenformasyonla çabayı öncelik haline getiren İrtibat Başkanlığımızdan Sn Kılıçdaroğlu’nun rahatsız olması gerçek yolda olduğumuzun göstergesidir.

Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasının başından sonuna kadar kurumumuzu maksat alması, etrafındaki “profesyonellerin”elinde bir strateji olmadığını, siyaset üretemediklerini ortaya koymaktadır.

“Sosyal medyayı manipüle gayretleri boşa çıkacak”

Şunu da söylemezsek olmaz. Bu açıklamayı ne emelle yaptığınızı, neyin önünü almaya çalıştığınızı çok güzel biliyoruz.

Demokrasiyi ve kamu çıkarını korumak, müzakere kültürünü güçlendirmek ismine toplumsal medyadaki trol ağlarını, köleleştirilmiş hesaplarla toplumsal medyayı manipüle etme prosedürlerini boşa çıkarmaya devam edeceğiz.

“Dezenformasyonla uğraşımız sürecek”

Biz, milletimizin emrindeyiz.

Milletin iradesi bizim için kutsaldır.

Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz.

Türkiye Yüzyılı ideali için çalışıyoruz.

Demokrasinin en büyük düşmanlarından biri olarak gördüğümüz dezenformasyonla çaba ediyor, ulusal ve memleketler arası kamuoyunu hakikat, süratli ve şeffaf bir biçimde bilgilendiriyoruz.

Sorumluluk şuuruyla milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Takdir şanlı milletimizindir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir