Alman Deutsche Bank, İngiliz Numis’i 512 milyon dolara satın alıyor

Siyaset Haberleri Nis 30, 2023 Yorum Yok
AA

Deutsche Bank, bir açıklama yaparak, merkezi İngiltere’de bulunan kurumsal aracılık ve danışmanlık şirketi Numis’i 410 milyon sterline (512 milyon dolar) satın almak üzere mutabakata varıldığını duyurdu.

Deutsche Bank’tan yapılan açıklamaya nazaran, Banka, İngiltere ve İrlanda’daki kurumsal finansman faaliyetlerini Numis ile birleştirecek.

Devir süreçlerinin bu yılın son çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

Hissedarlara 410 milyon sterlin ödenecek

Anlaşma kapsamında Numis’in hissedarlarına pay başına 350 peni, toplamda 410 milyon sterlin (512 milyon dolar)ödeme yapılacak.

Banka İngiltere’de büyümek istiyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Deutsche Bank Kurumsal Banka ve Yatırım Bankası Lideri Fabrizio Campelli, kelam konusu satın almanın global stratejileriyle uyumlu olduğunu belirterek, şu tabirleri kullandı:

İngiltere’deki işlerimizi nasıl büyüteceğimizi kıymetlendiriyoruz ve Numis, bu büyüme planlarımız için stratejik formda uyumlu. Bu birleşmenin, ortak müşteri tabanımızdan yararlanarak daha fazla gelir elde etmemizi ve İngiltere’deki şirketlerle münasebetlerimizi derinleştirmemizi sağlayacağını öngörüyoruz.

Numis

İngiliz kurumu Numis, FTSE 350 endeksinin yüzde 20’sini temsil eden 64 müşteri de dahil olmak üzere 166 müşteriye stratejik danışmanlık ve kurumsal aracılık hizmeti sağlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir