AK Parti’den duygulandıran Ayasofya görüntüsü

Gündem Nis 29, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Son 20 yılda atılan birçok adımın yanında bunların sembolik pahaları de dikkat çekiyor.

Özellikle Temmuz 2020’de Ayasofya’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararnamesiyle tekrar ibadethane statüsüne alınması Türkiye’nin en büyük dönüm noktalarından biri.

Türk halkı için bağımsızlık manasına gelen bu karar, tüm yurtta zafer havası estirmişti.

Son günlerde seçim yaklaşırken ise muhalefetin seçimi kazanması durumunda Ayasofya’nın akıbetinin ne olacağı tartışma konusu oldu.

“Kubbelerinden ezan sesi eksik olmayacak”

AK Parti mevzuya ait duygusal bir görüntü hazırladı.

AK Parti’nin Twitter hesabında yayınlanan görüntüde yaklaşık bir asırlık geçmişi olan hasret, yıllar boyunca mescitten ezan sesi bekleyen bir işletme üzerinden anlatılıyor.

İzleyenleri duygulandıran görüntü “Medeniyet güneşimizin yine yükselişinin sembolü olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin kubbelerinden ezanların, salavatların, hatmi şeriflerin sesleri kıyamete kadar eksik olmayacak…” notu ile paylaşılırken, dakikalar içinde beğeni yağmuruna tutuldu.

Kılıçdaroğlu’nun Ayasofya paylaşımı

Bu paylaşım, muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gün içnde yaptığı paylaşımı hatırlattı.

Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda, “Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne vakit başlayacak. Bunlar için her şey reklam. Hiçbir kutsalları yok, müşterekler yok, yalnızca propaganda. Ortak kıymetlerimizi ne hale getirdiler? Pak alın çalmayanın, çırpmayanın, harama el sürmeyenin, halkını aç bırakmayanındır. Nokta!” tabirlerini kullanmıştı.

“Etik dışı ve prensipsiz bir formda bilgi alarak”

Daha evvel de AK Parti’nin atacağı adımları daha evvelden sızdırılan bilgilerle haber alarak ön aldığı belirtilen Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışı AK Parti’den tapkilere neden oldu.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu’nu da etiketleyerek şu açıkalamayı yaptı:

“Yayınlanması için TV kanallarına gönderdiğimiz reklam sinemamıza ait etik dışı ve prensipsiz bir formda bilgi alarak bu paylaşımı yapmanız; içinde bulunduğunuz acizane durumun göstergesidir.

Milletimizin Ayasofya Camii konusundaki maneviyatını itibarsızlaştırmaya çalışmaktan hicap duymalısınız.

Bizi izlemeye devam edin. Tahminen o vakit bu milletle nitekim tanışabilirsiniz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir