23 Nisan Anıtkabir’de coşkuyla kutlanıyor

Gündem Nis 24, 2023 Yorum Yok
AA

Bugün Ramazan Bayramı’nın son günü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı birleşince ülke genelindeki çoşku katlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 103. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Meclis’teki Atatürk Anıtı önünde merasim düzenlendi.

Törende, TBMM Lideri Mustafa Şentop

Törene, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TBMM Başkanvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Haydar Akar; AK Parti Küme Lideri İsmet Yılmaz, AK Parti Küme Başkanvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Özlem Yılmaz, CHP Küme Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel, Âlâ Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ile TBMM idari işçisi katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen ve öğrencilerle Anıtkabir’i ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle öğretmen ve öğrencilerle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Bakan Özer başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmen temsilcileri, öğrenci ve velilerden oluşan heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi.

Mahmut Özer: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle gelecek kuşaklara olan inanç ve inancımızı tazelemenin kıvancını yaşıyoruz

Daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçen Özer, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

Aziz Atatürk, millet iradesi ve bağımsızlığımızın yegane tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 103. kuruluş yıl dönümünde bir sefer daha huzurunuzdayız. ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir.’ unsuruyla çıktığımız bağımsızlık yolunda aydınlık yarınlarımızın hem en önemli teminatı hem de gerçek sahipleri, evlatlarımızdır. Onlara armağan ettiğiniz, ışığıyla tüm dünya çocuklarını aydınlatan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle gelecek kuşaklara olan inanç ve inancımızı tazelemenin kıvancını yaşıyoruz.

Çocuklarımızın dünyaya istikamet verecek, kendine inançlı ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleri yolunda bize düşen büyük sorumluluğun farkındayız. Ulusal ve manevi kıymetlerinin şuurunda, üretken, çağın bilgisini özümsemiş ve faziletli bir kuşak bize emanet ettiğiniz bu kutsal mirası geleceğe taşıyacaktır. Bütün uğraşımız, çocuklarımıza işte bu niteliklere sahip olacakları fırsat ve ortamı sağlamak yolundadır. Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak yeni kuşağı eğitimle yüceltme ülküsündeyiz. Esaslı geçmişimizin zenginliğini bilim, kültür, spor, sanat ve teknolojiyle harmanlayan çocuklarımız, bu hoş vatanı işaret ettiğiniz ‘muasır medeniyetler’ düzeyinin üzerine çıkaracaktır. ‘Türkiye Yüzyılı’ gayemize ilerlerken ilhamımızı sizin fikirlerinizden, gücümüzü aziz milletimizden ve kararlılığımızı bağımsızlığa olan tutkumuzdan alıyoruz. Ruhunuz şad olsun.

Gözden Kaçmasın TBMM 103 yaşına girdi Haberin Detayları
23 Nisan Bayramı Kolombiya’da kutlandı Haberin Detayları
Ulusal Eğitim Bakanı Özer’in 23 Nisan iletisi: Türkiye Yüzyılı amacımıza ilerliyoruz Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir